Warning: Illegal string offset 'background-color' in /home/kamiflor/domains/sztukaeventu.arteforte.pl/public_html/wp-content/themes/arteforte/framework/modules/search/search-functions.php on line 34
Title Image

Blog

Wybór bukietu ślubnego

Dziś panna młoda może stanąć przed ołtarzem z pękiem polnych kwiatów wywołując zachwyt gości. Jeszcze dwa lata temu- nie do pomyślenia. Może wybierać między najbardziej wyszukanymi gatunkami kwiatów a po najbardziej dostępnymi. Głównym źródłem inspiracji jest internet i to on nadaje trend obecnym stylom w bukietach ślubnych.. Jak jednak nie pogubić się w gąszczu propozycji? Przygotowaliśmy dla przyszłych Panien Młodych krótki przewodnik.
Bukiet ślubny to niezbędny element ślubnej kreacji, stanowi dopełnienie starannie zaplanowanego wizerunku Panny Młodej. Wybierając bukiet należy wziąć pod uwagę różne elementy kwiatowej kompozycji.

Wielkość i kształt bukietu

W wyborze wielkości i kształtu bukietu najważniejsza jest dbałość o proporcje. Warto wziąć pod uwagę zarówno sylwetkę Panny Młodej, jak i kształt i typ jej sukni.
Dla drobnych, filigranowych kobiet idealne będą delikatne, finezyjne kompozycje. Okrągły kształt bukietu pozwoli optycznie poszerzyć sylwetkę. Niewysokie kobiety korzystnie wyglądają z kompozycją mniejszą, która podkreśli urok dziewczęcej sylwetki.
Aranżacje podłużne, wzbogacone o spływające swobodnie elementy doskonale pasują osobom wysokim. Panie wysokie i szczupłe powinny jednak zdecydować się na delikatniejszą wiązankę , natomiast Panny Młode o kobiecych kształtach – nieco masywniejszą. Wówczas mamy zachowane proporcje, a bukiet nie jest konkurencją dla panny młodej.
Wielkość bukietu należy też dopasować do kształtu i typu sukni ślubnej. Delikatna wiązanka zginie na tle bogato zdobionej kreacji, natomiast urok prostej, ascetycznej sukienki może popsuć zbyt okazały bukiet.

Stylistyka

Stylistyka, w jakiej utrzymany jest bukiet powinna współgrać z charakterem Panny Młodej, pasować do jej osobowości. Osoba o romantycznej, spokojnej naturze nie będzie czuła się dobrze z awangardowym bukietem, który przykuwa uwagę wszystkich gości. Natomiast kobieta dynamiczna, nowoczesna nie wybierze klasycznej pastelowej kompozycji. Dla Pań, które cenią oryginalność inspiracją będą z pewnością propozycje florystów prezentujących trendy na każdy sezon.
Kolorystyka
Bukiet to dopełnienie wizerunku Panny młodej, jego kolorystyka powinna więc harmonizować z odcieniem sukni, makijażem i innymi dodatkami.
Dobrze jest dopasować barwę  kwiatów do typu urody Panny Młodej. Wówczas kierujemy się takimi zasadami jak przy doborze kolorystyki stroju czy makijażu, mówimy tu o palecie barw ciepłych i zimnych. Panie z włosami blond najlepiej prezentują się w pastelach, wiec idealny będzie bukiet w jasnej tonacji, kremowy, różowy. Rudowłose panie mogą wybierać wśród ciepłych, nasyconych barw: żółci, pomarańczy, złamanej zieleni i brązu. Brunetkom i szatynkom pasują kolory mocne i czyste: czerwień, bordo, intensywny niebieski. Mamy nadzieje, że powyższe informacje pomogą wybrać wymarzony, idealny bukiet ślubny.

Zostaw swój komentarz