Ślub i wesele w plenerze

Ślub i wesele w plenerze

Która Para Młodych nie chciałaby mieć ślubu i wesela oryginalnego, pięknego i zachwycającego gości? Jednym ze sposobów na bajeczne przyjęcie weselne jest urządzenie go w plenerze. Pogodna wiosna, długie, upalne lato i złota polska jesień stanowić mogą doskonałą oprawę weselnej imprezy.

Moda na śluby i wesela plenerowe przybyła do nas z USA i w ostatnich latach ta forma uroczystości zaczęła zyskiwać coraz większe grono zwolenników. Czerwony dywan w ogrodzie, na łące lub nad jeziorem jest idealną scenerią dla uroczystości cywilnej. Z pewnością doda jej niezwykłego uroku i wagi.

Ślub w plenerze – formalności i organizacja

Aby zorganizować ceremonię ślubu w plenerze należy uzgodnić to z kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Należy złożyć podanie w USC, któremu podlega miejsce ceremonii i uiścić odpowiednie opłaty. W przypadku ślubu kościelnego trudniej pominąć zasady, które zabraniają udzielania ślubu poza kościołem. Są jednak księża, którzy twierdzą, że przykościelny ogród to także kościół.

Koszt ślubu i przyjęcia w plenerze pod namiotem jest niestety trochę wyższy od tradycyjnego przyjęcia. Powodem jest to, że trzeba pokryć dodatkowe koszty wynajęcia namiotu i podłogi – lokale które oferują taką usługę najczęściej zapewniają też możliwość przeniesienia imprezy pod dach – w przypadku złej pogody. Ważne są też kwestie nagłośnienia i oświetlenia dla zespołu weselnego lub DJ-a.

Wesele w plenerze organizowane w ogrodzie lokalu.

Najprościej znaleźć lokal, który usługę organizowania wesela i ślubu w plenerze ma w swojej ofercie – wtedy nie trzeba się martwić wynajmowaniem namiotu i jego wyposażenia. Często też lokale na swoim terenie organizują śluby plenerowe, a wesele pod dachem. Jeśli jednak chcecie taką imprezę urządzić w miejscu, które na co dzień nie organizuje takich imprez najpierw należy uzgodnić to z właścicielem i otrzymać jego zgodę. Na rynku działają profesjonalne firmy, które ustawiają przepiękne namioty, z elegancką galą przy suficie, drewnianą podłogą, ze stylowymi żyrandolami i możliwością wynajęcia nagrzewnic, aby w nocy goście nie zmarzli. Warto pamiętać o tym, że nawet jeśli organizuje się wesele w miesiącach ciepłych, to noce bywają chłodne i nie można pozwolić, by gościom było zimno. Namioty ustawione w ogrodzie lokalu są wodoodporne, więc nie musimy martwić się deszczem, poza tym boki tych namiotów można zamknąć. Szczegóły organizacji wesela w plenerze zawsze ustala się z lokalem, na którego terenie stoi namiot. Jeżeli istnieje możliwość wypożyczenia stołów i krzeseł z lokalu, wówczas nie musimy już ich wypożyczać gdzie indziej. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, trzeba skorzystać z usług firmy, która oferuje wypożyczenie krzeseł, stołów, a także zastaw stołowych, obrusów, pokrowców na krzesła.

 

O czym warto pamiętać?

  1. Sprawdzajcie prognozy pogody
  2. Przygotujcie dla gości ciepłe koce
  3. Lampki, lampiony i latarnie
  4. Przypomnijcie gościom o wygodnym obuwiu
  5. Pomyślcie o drogowskazach
  6. Zaopatrzcie się w parasole na wypadek deszczu
  7. Jeśli pogoda będzie upalna, warto pomyśleć o wachlarzach dla gości
  8. Przygotujcie gry i zabawy, nie tylko dla najmłodszych!
  9. Przy wyborze miejsca ceremonii (jeśli planujecie ceremonię także w plenerze) spytajcie o poradę swojego dekoratora!
  10. Przygotujcie świece na komary/ owady 😉