Warning: Illegal string offset 'background-color' in /home/kamiflor/domains/sztukaeventu.arteforte.pl/public_html/wp-content/themes/arteforte/framework/modules/search/search-functions.php on line 34
Title Image

Blog

Dekoracja kościoła na ślub

Przy organizacji ceremonii zaślubin, oprócz bukietu i butonierek, nie można pominąć tak ważnej kwestii, jaką jest dekoracja kościoła.

Delikatnie – tak najczęściej odpowiadają Młode Pary, zapytane o to, jak powinna wyglądać dekoracja świątyni podczas ceremonii. Dlatego najczęściej kościół dekoruje się skromnie, umieszczając w nim bukiety zbudowane z żywych kwiatów przy ołtarzach – jeden okazały przed ołtarzem głównym oraz mniejsze przy ołtarzach bocznych. Bukiety najczęściej składają się z kwiatów o jasnych, pastelowych barwach (biel, delikatny róż).

Kolejnym miejscem dekoracji są krzesła, na których zasiadają Państwo Młodzi. Mogą to być białe pokrowce przewiązane z tyłu białą wstęgą z dodatkiem zieleni to chyba najczęściej proponowana dekoracja. Już odchodzi się od satynowych z połyskiem tkanin czy tiuli. Młodzi idą bardziej w stronę natury, dlatego dobrze sprawdzają się matowe tkaniny. Można wkomponować w to również świeże kwiaty. Klęcznik przystrojony kwiatami z dodatkiem zieleni pod postacią np. bluszczu będzie komponować się idealnie z otaczającą bielą. Dodatek taki nada całemu wystrojowi nutkę subtelności. Jeśli chodzi o przystrojenie ławek to najczęściej są to niewielkie bukieciki kwiatów oraz wstęgi. Ważne, żeby cała dekoracja kościoła była spójna z dekoracją Pary Młodej, czyli kolorystyka i gatunki kwiatów w bukiecie Panny Młodej oraz butonierka Pana Młodego współgrała z tym co znajdzie się w kościele.

Często księża proponują własną dekorację, która daleko odbiega od tego co Para by sobie życzyła. Dlatego warto powalczyć o swoje marzenia by wspominać ten dzień jako spójne wydarzenie. Pomogą w tym firmy zajmujące się dekoracją ślubną jak i weselną. Wówczas nie ma ryzyka, że „coś” będzie odbiegać od reszty dekoracji.

Zostaw swój komentarz